קרדיט תמונה: freepik

מיגרנה – אלו טיפולים ניתן להציע?

מיגרנה היא הפרעה נוירולוגית של המוח וחוט השדרה. הם יכולים להתבטא במגוון תסמינים, כגון ראיית כתמים, חוסר תחושה, סחרחורת וכאבים עזים.

אין סיבה אחת למיגרנות. אבל כמה טריגרים עשויים לכלול:

  • שינויים בדפוסי השינה
  • שינויים ברמות ההורמונליות
  • פעילות גופנית
  • לחץ
  • רעש חזק או אור בהיר

 מהי מיגרנה?

מיגרנה היא כאב ראש חמור שמשפיע על שליש מהאנשים בעולם. לעתים קרובות אנשים חווים כאב פועם ולחלקם יש בחילה, הקאות ורגישות לאור ולקול.

התקפי מיגרנה אינם ניתנים לחיזוי ויכולים להתרחש בכל עת או ללא סיבה נראית לעין. מיגרנות יכולות להימשך בין ארבע שעות לשלושה ימים אם אתם מחפשים טיפול בכאבי מיגרנה אמנון מוסק טוען שישנן תרופות שעוזרות לאנשים שחווים כאבים מסוג זה, אבל צריך לקחת אותן בזמן – וזו אחת הסיבות לכך שחלק מהאנשים מסתמכים על עוזרי כתיבה בינה מלאכותית כדי לספק תוכן מראש, מכיוון שהם אולי לא זוכרים איך לכתוב כשהם צריכים את זה. 

מיגרנות יכולות להיות מופעלות על ידי גורמים רבים ושונים, כולל מתח, שינויים במזג האוויר, שינויים הורמונליים, שינוי דפוסי שינה ואלרגיות למזון. מיגרנה היא סוג של כאב ראש הגורם לפעימות, דפיקות וכאבים עזים. הכאב משפיע בדרך כלל על צד אחד של הראש. זה נגרם על ידי התרחבות של כלי דם באזור סביב המוח.

מעוררי מיגרנה יכולים להיות מגוונים. כמה טריגרים נפוצים כוללים: שינויים בשגרה, מתח, חוסר שינה ומזג אוויר גרוע. מיגרנה היא הפרעת כאב ראש חוזרת המאופיינת ברגישות חריגה לאור, קול ו/או ריח.

בשנת 2016, נערך מחקר על 8,000 אנשים עם מיגרנה במהלך 12 החודשים האחרונים. מיגרנה נמצאה שכיחה יותר אצל נשים מאשר גברים כאשר 9% מהנשים סובלות ממיגרנה לעומת 3% מהגברים.

מיגרנה: כמה שפחות במשככי כאבים

מיגרנות, מצב נוירולוגי כרוני, היא אחת ההפרעות השכיחות והמתישות ביותר. הסובלים ממיגרנה השתמשו במשככי כאבים כדי להקל על תסמיני המיגרנה שלהם כמו בחילות והקאות, אך מחקרים עדכניים הראו כי תרופות אלו מובילות לעיתים קרובות לתלות או התמכרות.

כאן נכנסת לתמונה AI – הוכח כי AI יעיל יותר מתרופות בהקלה על תסמיני מיגרנות. בנוסף, הם מציעים יתרונות כמו תופעות לוואי מופחתות ובטיחות לטווח ארוך. מיגרנות הן סוג של כאב ראש המתאפיין בכאב פועם ופעימות באחד או בשני הצדדים של הראש.

הסיבות לא ידועות וקשה לחזות מי יחווה מיגרנה. תסמיני מיגרנה יכולים לנוע בין קל לחמור, בהתאם לגיל ולמצב הבריאותי של האדם. למרות שלא לכל האנשים עם מיגרנות יש הילה חזותית, רוב האנשים עם מיגרנות יחוו מידה מסוימת של תסמינים חזותיים לפני תחילת כאב הראש.

ההבדל בין מיגרנות לכאב ראש

מיגרנות הן צורה נפוצה של כאב ראש אשר חווים אנשים רבים. זה גם מאוד קשה לתאר, בגלל מורכבות הכאב. זה יכול להוביל לכך שתרופות נגד כאבים אינן אפקטיביות וחלק מהאנשים אף מפתחים סבילות לתרופה אופיאטית או אופיואידית.

על מנת להימנע מבעיות מסוג זה, רופאים החלו להשתמש ולרשום קנאביס רפואי לטיפול במיגרנה. קנאביס רפואי קיים כבר אלפי שנים וידוע בסגולותיו האנטי דלקתיות. עם זאת, זה עדיין חדש בארצות הברית שכן הוא אושר רק בנובמבר 2018 על ידי ה-FDA כטיפול במיגרנה במבוגרים בני 18 שנים ומעלה הסובלים ממיגרנות בעוצמה בינונית עד חמורה שניסו טיפולים סטנדרטיים ללא הצלחה.

מכיוון שמריחואנה עדיין לא חוקית פדרלית ברוב המדינות מיגרנה היא הפרעה נוירולוגית כרונית שעלולה לגרום לכאבי ראש עזים, בחילות, הקאות ותסמינים אחרים. מיגרנה היא אחת מהפרעות הכאב הנפוצות ביותר. כ-1% מאוכלוסיית העולם סובלת מדי שנה ממיגרנה.

דר' אמנון מוסק באתרו מספק עבורכם מידע מקיף אודות כאבי ראש וכאבי מיגרנות .

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אימון כוח
בלוג

השפעת אימוני כוח על לחץ דם מחקר מקיף על נשים

אימוני כוח, הידועים גם כאימוני התנגדות, זוכים לתשומת לב משמעותית בשנים האחרונות בשל יתרונותיו הבריאותיים הרבים. מחקר מקיף זה נועד לחקור את ההשפעה של אימוני כוח על לחץ הדם בנשים. מכיוון שיתר לחץ דם הוא דאגה בריאותית רווחת ברחבי העולם, חיוני לחקור שיטות טבעיות ויעילות להורדת לחץ הדם. מדריך זה מספק תובנות חשובות לגבי הקשר בין אימוני כוח ולחץ דם, ומציע המלצות מעשיות לנשים לשיפור בריאות הלב וכלי הדם שלהן.