2624

איך נתמודד עם כאבי ברכיים

סובלים מכאבים חזקים ומטרידים בברכיים? אם כן, אתם לא לבד. רבים באוכלוסייה מתלוננים על ברכיים כואבות, זו בעיה נפוצה בעיקר בקרב ספורטאים מקצועיים, מתאמנים העוסקים בפעילות גופנית ובקרב מבוגרים, אך הכאבים יכולים להופיע בכל גיל. הכאבים בברכיים נגרמים מסיבות רבות ומגוונות, יש שיטות טיפול שונות, ביניהן גם מספר תרופות סבתא הנחשבות ליעילות.

מיקום הכאב מספק מידע על הבעיה והסיבות לכאבים בברכיים

אנשים הסובלים מכאבי ברכיים לרוב מתלוננים על הכאבים הבאים:

 • כאב בצד הפנימי של הברך.
 • כאב בצד החיצוני של הברך.
 • כאבים חזקים בעת כיפוף מפרק הברך, למשל כאשר עולים או יורדים מדרגות, קמים מישיבה וכדומה.
 • כאד חד וחזק בקידמת הברך, בדרך כלל באזור הפיקה.
 • כאב באזור אחורי הברך.

מהן הסיבות העיקריות לכאבי ברכיים?

כאמור, יש סיבות רבות הגורמות לכאבים חזקים בברכיים, המכנה המשותף לבעיות הגורמות לכאבים הוא אובדן השליטה של מערכת השרירים סביב מפרק הברך. הסיבות העיקריות לכאבים באזור הברכיים הן:

 • קרע ופגיעה במניסקוס – המניסקוס עשוי מסחוס ותפקידו לשמש כבולם זעזועים בין עצמות הברך, הפגיעה יכולה להיגרם בגלל טראומה, תנועה חזקה מידי של מפרק הברך, שחיקה ניוונית, פעילות ספורטיבית אינטנסיבית, סיבוב חד ומהיר ועוד.
 • שחיקת סחוסים – בעיה נפוצה הנקראת אוסטיאוארתריטיס של הברך (דלקת מפרקים ניוונית).
 • פציעה וקרע ברצועה הצולבת – אחת הסיבות הנפוצות לכאבי ברכיים, נובעת בדרך כלל מעצירה קשה או פיתול חזק של הברך.
 • פריקה בפיקת הברך – כתוצאה מטראומה או מכה ישירה הפיקה יוצאת ממקומה, זו תופעה שכיחה בקרב ספורטאים העוסקים במשחקי כדור ובקרב בעלי משקל עודף.
 • דלקת של הבורסה – בעיה נפוצה הנקראת בורסיטיס, זו דלקת הגורמת לכאבים קשים ולנפיחות בברך.
 • תסמונת IBTתסמונת נפוצה בקרב העוסקים בריצה, התסמונת קורית עקב חיכוך הרצועה הסיביתשעוברת בין חלקה הקדמי של עצם האגן לחלק החיצוני של השוקה.
 • סינדרום פטלו פמורלי – כאב בחלק הקדמי של הברך עקב חולשה בשרירים באזור או כתוצאה מגמישות יתר או שחיקה.
 • דלקת מפרקים זיהומית – הדלקת קורית בגלל זיהום החודר למפרק הברך.
 • דלקת בגיד הפיקה – בעיה מוכרת ושכיחה הנקראת מחלת אוסגוד שלטר.

טיפול מומלץ לסובלים מכאבי ברכיים

אם גם אתם סובלים מכאבי ברכיים חשוב לפנות לאבחון מקצועי כדי לזהות את הגורמים לבעיה ולהציע טיפול מתאים. בדרך כלל מתחילים במנוחה ובהתאם לצורך אפשר לקחת כדורים נגד כאבים ולחבוש את האזור, אם יש דלקת לרוב הרופא ימליץ על טיפול תרופתי. כדאי להקפיד על קומפרסים קרים משל כ-10 דקות, אפשר לעסות את האזור עם משחות עיסוי, כורכום או עלי כרוב.

הטיפול המומלץ ביותר הוא לחזור לפעילות גופנית למרות הכאב, הסיבה היא שיש לחזק את השרירים באזור הברך וכיום הטכניקה המומלצת על ידי הגורמים המוסמכים היא אפוסתרפיה. יחד עם זאת, חשוב ציין כי כאבי ברכיים נגרמים לא פעם בגלל עודף משקל לכן המומחה ימליץ על דיאטה ושילוב פעילות גופנית. יש מקרים בהם מומלץ לעבור פיזיותרפיה ורק אם הטיפולים המונעים והלא פולשניים אינם מסייעים יש לשקול הליך כירורגי.   

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אימון כוח
בלוג

השפעת אימוני כוח על לחץ דם מחקר מקיף על נשים

אימוני כוח, הידועים גם כאימוני התנגדות, זוכים לתשומת לב משמעותית בשנים האחרונות בשל יתרונותיו הבריאותיים הרבים. מחקר מקיף זה נועד לחקור את ההשפעה של אימוני כוח על לחץ הדם בנשים. מכיוון שיתר לחץ דם הוא דאגה בריאותית רווחת ברחבי העולם, חיוני לחקור שיטות טבעיות ויעילות להורדת לחץ הדם. מדריך זה מספק תובנות חשובות לגבי הקשר בין אימוני כוח ולחץ דם, ומציע המלצות מעשיות לנשים לשיפור בריאות הלב וכלי הדם שלהן.

בלוג

הסרת קעקועים בלייזר

הסרת קעקועים בלייזר היא דרך בטוחה ויעילה להיפטר מקעקועים לא רצויים. טכנולוגיית הלייזר משמשת לפירוק חלקיקי הדיו בעור, מה שמאפשר

בלוג

בריחת שתן

בריחת שתן היא מצב שבו אתה מאבד שליטה על שלפוחית ​​השתן או המעיים שלך מה שגורם לך בטעות לדליפת שתן