קרדיט תמונה: freepik

איזה בעיות רפואיות מצריכות מדרסים?

 

יש לא מעט אנשים שבטוחים כי מדרסים איכותיים נועדו אך ורק עבור מי שסובל מבעיות בכפות הרגליים. אז זה נכון, אבל לא מדויק. מדרסים הם מוצר מצוין גם עבור מי שרוצה לשמור על כפות הרגליים שלו, להימנע ממגוון רחב של מצבים רפואיים ואורטופדיים שנוצרים כתוצאה מחוסר איזון, מבנה לקוי של כף הרגל ויציבה לקויה. מדרסים מתאימים למגוון רחב של קבוצות באוכלוסיה כמו ילדים, חיילים, ספורטאים, טבחים, אנשים שעומדים המון שעות על הרגליים וכן, גם קשישים. המטרה של המדרסים היא קודם כל ליצור מצב של פיזור אידיאלי של כל משקל הגוף שלנו על כפות הרגליים. אף אחד מאיתנו לא נולד עם כף רגל שהיא מושלמת ויש הרבה אנשים שנולדים עם בעיות שונות בכפות הרגליים ולכן אורתופדים, פיזיותרפיסטים ושאר בעלי מקצוע מהתחום ממליצים על שימוש במדרסים כבר בגילאים צעירים בכדי למנוע בעיות אורטופדיות שיכולות להתפתח ולהחמיר בהמשך.

 

כיצד מדרסים עוזרים למצבים האורטופדיים הבאים?

  •     דורבן אחת הבעיות השכיחות בכפות הרגליים שמובילה אחוז גבוה מהאוכלוסיה לבקר אצל אורטופד כף הרגל נקראית דורבן.דורבן הוא למעשה דלקת בחלק התחתון שבעקב כף הרגל והוא לרוב נגמר כתוצאה מעומס יתר על רקמות הרצועה. מדרסים הם בין הטיפולים השכיחים עבור אנשים הסובלים מדורבן. מומלץ לבחור במדרסים בהתאמה אישית במטרה שהמדרס יתאים בשלמותו למבנה כף הרגל ויפזר את העומס בצורה טובה יותר, יתקן את ההליכה ויבלום את הזעזועים.
  •     פלטפוס מצב שבו קשת כף הרגל שטוחה. זהו מצב הפוך לקשת שהיא גבוהה. מדובר במצב אורטופדי שכיח מאוד ויש כל מיני סוגים של פלטפוס למשל גמיש לעומת קשיח. פלטפוס לרוב מוביל לכאבים חדים בכפות הרגליים, בברכיים ולפעמים גם בגב התחתון. בשונה מבעיות אחרות בכפות הרגליים, קל מאוד לאבחן פלטפוס רק במבט חטוף. מדרסים איכותיים מומלצים הן בקרב ילדים והן בקרב מבוגרים עם פלטפוס.
  •     כף רגל סוכרתית חולי סוכרת עלולים לפתח תופעה שנקראית כף רגל סוכרתית. מדובר משילוב בין פגיעה בתפקוד של מערכת העצבים, פגיעה בכלי הדם וליקוי במנגנון של ריפוי פצעים. הדבר גורם לירידה בתחושת הכאבים שהמטופל חש ונוצר מצב של חוסר איזון וזה בעצם מעוות את כף הרגל. לעתים נוצר גם זיהום.שימוש בנעליים רחבות, רכות שאינן לוחצות על כף הרגל יחד עם מדרסים התורמים להסרת נקודות לחץ מהסולייה מסייעים בהקלה בבעיה.
  •     כאבי גב ומדרסים כאבי גב יכולים להיווצר מקשת רחבה של סיבות ביניהן הליכה לקויה, יציבה לקויה, אורח חיים בעייתי הכולל ישיבה או עמידה ממושכת, חוסר תנועתיות ועוד. מדרסים שמותאמים לכפות הרגליים באופן אישי יכולים לסייע בטיפול נגד כאבי גב, בעיקר גב תחתון, אך לא רק. הסיבה להקלה היא משום שבעיות וכאבים מסוגים שונים בגב התחתון נוצרים פעמים רבות מליקוי או חוסר איזון בתפקוד של הרגל או הקרסול. בעיות מכניות עלולות להוביל לשינויים בדרך שבה אנחנו עומדים או הולכים ועם הזמן זה גורם לעומס מטורף על הגב. הפתרון מדרסים איכותיים בהתאמה אישית.

 

 

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

מיגרנה

מיגרנה היא הפרעה נוירולוגית של המוח וחוט השדרה. הם יכולים להתבטא במגוון תסמינים, כגון ראיית כתמים, חוסר תחושה, סחרחורת וכאבים

בלוג

בריאות הכלב

לאכול בריא הכלב שלך כבר מזמן הפך להיות חלק בלתי נפרד מהמשפחה וכמו ששאר בני המשפחה זוכים לביטוח בריאות גם

מה כדאי לדעת לפני טיפולי בוטוקס

טיפולי בוטוקס הפכו לתחום פופולרי במיוחד בשנים האחרונות. יותר ויותר אנשים מעוניינים בביצוע הטיפולים ובשיפור מראה העור באזורי הפנים והצוואר.

בלוג

איך לבחור מרפאת שיניים

כל אחד ואחת מאיתנו, נדרשים בשלב כזה או אחר בחייו לגשת אל מרפאת שיניים על מנת לעבור טיפול. מהרגע בו

בלוג

טיפול תרופתי בחרדה

טיפול תרופתי בחרדה הוא מענה עבור אנשים רבים שסובלים מחרדה בשלב כלשהו בחייהם. במאמר זה נספק מידע על טיפול תרופתי